Dechovou hudbu Miločanka založili mladí muzikanti z Milotic, převážně bývalí členové dětského dechového orchestru, v roce 1982. Velké většině z nich bylo tenkrát 14 – 18 let. V souboru dodnes působí čtyři zakládající členové.

Velký zápal pro dechovku a touha po úspěchu vedly k tomu, že už po půl roce zkoušení Miločanka absolvovala tenkrát povinné přehrávky před odbornou komisí a cesta k vystoupením na tanečních zábavách, plesech a estrádách byla volná.

Velký podíl na zvýšení počtu mladých muzikantů v Miloticích měli bývalý kapelník pan Bohumil Zbořil a vedoucí dětského orchestru pan Ludvík Soustružník.

Kapela se pak během let rozvíjela za pomoci uměleckých vedoucích, kterým je dodnes vděčná, byli a jsou to pánové :

František Kundrata, Antonín Pavluš, Václav Smola, Miloslav Procházka a Zdeněk Gurský.

Miločanku mohli slyšet příznivci dechovky v Polsku, Rakousku, Německu, Švýcarsku, Belgii, Holandsku, Itálii a Francii.

Kapela nahrávala v Českém rozhlase Brno a točila pořady v České televizi.

Po znovuobnovení kapely v roce 2016 se ujal kapelnické taktovky Libor Neduchal a od roku 2018 je kapelníkem Kryštof Neduchal

Spolu s novým kapelníkem přišlo do kapely několik nových členů a kolektiv se podařilo omladit. Mezi muzikanty Miločanky najdeme i absolventy konzervatoří či vysokých uměleckých škol. Repertoár tvoří skladby známých moravských autorů, ale také skladby našeho kapelníka Kryštofa Neduchala, který úzce spolupracuje s Miloslavem Procházkou. Kromě klasických polek a valčíků se kapela nebojí zabrousit i do modernějších rytmů a zpestřit tak svá vystoupení. Sami se o tom můžete přesvědčit na některé z našich akcí, které najdete v sekci “aktuality+akce”

Těšíme se na Vás! 🙂

 

 

 


Scroll to Top