O kapele

První zmínka o této kapele je z roku 1982, kdy se mladí miločtí muzikanti rozhodli založit vlastní dechovou hudbu. Navázali tak na tradici tohoto žánru v Miloticích. Do té doby tady totiž velmi významně působila kapela Bohumila Zbořila.

Samotná Miločanka rozdávala radost posluchačům skoro třicet let. Za tu dobu natočila několik CD nosičů, televizních pořadů a několikrát koncertovala v zahraničí. Její aktivní činnost se však v roce 2012 zastavila.

V roce 2016 se nekolik místních muzikantů začalo scházet a hrát při různých příležitostech v obci. Společně tím tak dali podnět ke znovuobnovení Miločanky. Skupina muzikantů kolem Pavla Ingra - dnešního manažera kapely, se zasloužila o to, že v Miloticích opět působí dechová hudba. O dva roky později se stává kapelníkem trumpetista Kryštof Neduchal, se kterým přichází do Miločanky několik nových členů, kteří kolektiv omladili.

Mezi muzikanty najdeme absolventy konzervatoří či vysokých uměleckých škol. Repertoár tvoří skladby známých moravských autorů, ale také skladby z vlastní autorské tvorby našeho kapelníka Kryštof Neduchala, který úzce spolupracuje s Miloslavem Procházkou. Jejich skladby, ale také skladby dalších autorů můžete slyšet na CD s názvem "Nad Milockú dědinú", které Miločanka natočila v roce 2019.

about